Jak zadbać o swoje włosy?

Włosy stanowią bardzo istotny element naszego wyglądu. Każdy chce aby było one zdrowe, lśniące oraz gęste. Niestety wiele osób boryka się z problemami, ich włosy bywają suche i zniszczone, często też ludzie uskarżają się na szybko przetłuszczające się włosy. Co można zrobić, aby poprawić ich kondycję?

Pielęgnacja suchych włosów

Na skutek zbyt częstego suszenia włosów gorącym powietrzem, czy też korzystania z prostownicy, ich stan może ulec znacznemu pogorszeniu. Włosy są wtedy nadmiernie przesuszone. Aby przywrócić je do dawnej świetności, należy pielęgnować je odpowiednimi preparatami. W drogeriach znajdziemy specjalne szampony oraz odżywki przeznaczone do pielęgnacji włosów nadmiernie przesuszonych. Cechują się one zwiększoną zawartością cennych witamin oraz nawilżającymi właściwościami. Zaleca się też suszenie włosów chłodnym powietrzem, aby dodatkowo ich nie niszczyć.

Co zrobić, gdy włosy bardzo szybko się przetłuszczają?

Problem zbyt szybkiego przetłuszczania się włosów dotyka bardzo wiele osób. Włosy ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się szybko tracą swój dobry wygląd i wymagają częstego mycia, jeśli chce się zachować dobry wygląd.

Aby poradzić sobie z problemem zbyt szybko przetłuszczających się włosów, należy uregulować produkcję sebum. Wiele osób poleca zmniejszenie częstotliwości mycia głowy, aby pomóc w przywróceniu równowagi produkcji sebum. Oczywiście takie zalecenie może być ciężkie w realizacji, zwłaszcza jeśli pracujemy bądź uczymy się, co wiąże się z codziennym wychodzeniem z domu. W końcu nikt nie uda się do szkoły czy też pracy z tłustymi włosami, a mycie włosów co drugi dzień, u osoby ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania włosów, wiązałoby się z posiadaniem zbyt tłustych włosów drugiego dnia. Warto jednak spróbować znaleźć odpowiedni czas na wprowadzenie takiej rutyny. Potem gdy włosy przestaną się już tak szybko przetłuszczać, łatwiej będzie stosować się do takich rad w życiu codziennym.

Warto również pamiętać o tym, by nie myć włosów zbyt gorącą odą. Zdecydowanie lepiej jest to robić za pomocą wody letniej lub chłodnej. Zbyt ciepła woda przyczynia się do większej ilości sebum na głowie.

Dobrze jest również postawić na kosmetyki ziołowe. Naturalne szampony mają to do siebie, że mniej ingerują w pracę gruczołów, przez co mają one szanse na uspokojenie się.

Wiele osób zaleca też rozmaite płukanki, aby poradzić sobie z tłustymi włosami. W internecie znajdziemy opisy metod pielęgnacji, korzystających z płukanek cytrynowych czy też na bazie kopru włoskiego. Przed zastosowaniem takich płukanek, warto jednak dokładnie zapoznać się z tematem lub zasięgnąć porady u kogoś, kto zna się na tym, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. W końcu chcemy pomóc naszym włosom odzyskać dawną świetność, a nie jeszcze bardziej sobie zaszkodzić. Warto też zapytać o porady lekarza. Bez problemu powinien on być w stanie polecić nam metody oraz suplementy, które pomogą odzyskać i utrzymać dobrą kondycję skóry na głowie oraz włosów. Lepiej najpierw zasięgnąć porady takiego specjalisty, niż działać na własną rękę.