Jak zadbać o swoje zęby?

Zdrowe i pięknie wyglądające zęby są podstawą estetycznego wyglądu. Dobrze jest stosować się do kilku podstawowych zasad, aby utrzymać je w dobrej kondycji.

Odpowiednia pielęgnacja

Aby zapewnić naszym zębom odpowiednie warunki, należy je regularnie myć. Nie można jednak przesadzać, zbyt częste mycie może wywrzeć niekorzystny wpływ.

Zaleca się mycie zębów 3 razy dziennie, przy czym nie należy szczotkować ich bezpośrednio po posiłku, lepiej odczekać do 60 minut, zanim zabierzemy się za pielęgnację.

Warto zadbać o to, aby szczoteczka była odpowiednio miękka, zbyt twarde włókna mogą negatywnie odbić się na naszych zębach.

Kolejnym ważnym aspektem odpowiedniej pielęgnacji, jest używanie nici dentystycznej, co nie jest już tak oczywiste, jak mycie zębów i wiele osób nie stosuje takich zabiegów. Dzięki takiej nici jesteśmy w stanie usunąć resztki jedzenia z przestrzeni między zębami, a jest to bardzo istotne.

Dostarczaj odpowiednią ilość wapnia

Odpowiedni poziom wapnia w organizmie jest konieczny do utrzymania zębów w prawidłowej kondycji. Niestety według badań, Polacy przyjmują zbyt małą ilość wapnia. Okazuje się, że wraz z pożywieniem dostarczają oni tylko połowę jego dziennego zapotrzebowania.

Aby utrzymać zęby w dobrej kondycji, należy też regularnie odwiedzać stomatologa, który sprawdzi stan naszych zębów i podpowie jak je pielęgnować.