Jak prawidłowo nawadniać organizm w czasie upałów?

Prawidłowe nawodnienie organizmu jest ważne przez cały rok. W czasie wzmożonych, letnich upałów jest to jednak szczególnie ważne dla naszego zdrowia.

Jak prawidłowo się nawadniać?

Podstawową rzeczą jest zadbanie o to, żeby nasz organizm nigdy nie był odwodniony. Powinniśmy pić od 2 do 3 litrów płynów dziennie.

Warto pić przede wszystkim wodę mineralną. Jest to najlepszy sposób na nawodnienie organizmu. Jeśli chcemy urozmaicić sobie smak napoju, to do takiej wody możemy wcisnąć kilka kropel soku z cytryny czy też dodać po prostu plasterek tego owocu. Spożywana przez nas woda powinna mieć temperaturę pokojową, można też ją lekko schłodzić. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie była zbyt zimna.

Innymi napojami, które warto od czasu do czasu włączyć do naszej diety są chociażby soki pomidorowe. Warto też spożywać dużą ilość owoców, niekoniecznie w postaci soków.

W przypadku wzmożonej aktywności fizycznej, na przykład podczas uprawiania jakiegoś sportu, warto pomyśleć o napojach izotonicznych, które pomogą w uzupełnieniu elektrolitów, ważnych dla poprawnego funkcjonowania organizmu.

Podczas upałów należy też ograniczyć spożywanie zbyt mocnej kawy oraz herbaty, gdyż zawarta w nich kofeina działa moczopędnie i wypłukuje magnez oraz potas z organizmu.